4. července 2013

Banana bread


Banana bread neboli banánový chlebíček je Ondrův nejoblíbenější doplněk ke kávě. Oblíbil si ho v Austrálii, kde ho jedl snad pořád a od té doby taky o něm pořád mele. Samozřejmě to taky byla hned první věc, kterou jsem musela v Sydney bezpodmínečně ochutnat. No, říkala jsem si, když mu to něco mezi chlebem a buchtou tak chutná, budiž. Ale mě to nikdy nijak zvlášť nenadchlo na rozdíl od mléčné čokolády s makadamovými oříšky, kterou tam mají naprosto fantastickou! Nicméně jsem mu samozřejmě chtěla udělat radost a rozhodla jsem se, že to teda zkusím doma upéct. Asi každý, kdo banana bread pekl, vám potvrdí, že to vlastně není nic složitého. Opravdu není. Přesto jsem ho v minulém týdnu pekla třikrát a právě teď je ještě jeden v troubě.


Základ receptu jsem si půjčila od Starbucks a přestože je kreativita v kuchyni podle mě ceněnou vlastností, dejte ji alespoň u prvního pokusu k ledu. Určitě Vás totiž popadne touha přidat vanilku nebo skořici, čokoládu, rozinky v rumu a já nevím co. Až si budete péct čokoládovoskořicový chlebíček, tak klidně. Ale alespoň při prvním pečení banana breadu dejte šanci banánům, ať ukážou, co v nich je. Skořice, čokoláda a jiné výrazné přísady totiž chuť banánů totálně zneškodní. Skvělý je pak čerstvě upečený jen tak, nebo otoustovaný s limetkovým máslem. A kdo touží po čokoládě, ať si ho namaže nutellou.

Recept


2 hrnky hladké mouky
2 rovné lžičky kypřícího prášku do pečiva
1/2 lžičky sody
1 špetka soli
2 menší vajíčka
3/4 hrnku třtinového cukru
1/2 hrnku slunečnicového oleje
3 velké zralé banány
3 lžíce podmáslí
1 hrst vlašských ořechů

Postup


Horkovzdušnou troubu předehřeji na 160 stupňů a vymažu si formu na chlebíček máslem. V míse smíchám prosátou mouku s práškem na pečení, sodou a solí. V jiné míse prošlehám vajíčka s cukrem a olejem. Do vaječné směsi pak postupně zamíchám mouku až vznikne suché a drobivé těsto. Přidám banány, které jsem si šťouchadlem rozmačkala, podmáslí a vlašské ořechy. Vložím do formy na chlebíček a dám péct přibližně na 70 minut. Záleží na výkonu vaší trouby. Nejjistější bude klasicky zapíchnout do středu těsta špejli a jakmile na ní neulpívají vlhké drobečky, máte upečeno. Nechám vychladnout 10 minut na mřížce.

Tip


Naprosto skvělou kombinaci tvoří banánový chlebíček s limetkovým máslem. Máslo si vyrobíte úplně jednoduše. Stačí vzít asi dvě vrchovaté lžíce másla a smíchat jej s kůrou z jedné omyté limetky a špetkou moučkového cukru.

Žádné komentáře: