10. června 2013

Teplý bramborový salát s chorizem


Teplé nebo spíš vlahé bramborové saláty přímo zbožňuju. Hlavně večer, kdy se chci najíst, takže hromada listí rozhodně neuspokojí můj hladovějící žaludek, ale futrovat  do sebe hromadu jídla se mi taky nechce. Teplé saláty jsou prostě dokonalé, čerstvé, syté a plné skvělých chutí, které do sebe dokáží ještě teplé brambory přímo vcucnout. Vždycky jsem dělala hlavně salát Niçoise s tuňákem, vajíčkem a fazolkami, ale tentokrát jsem chtěla vyzkoušet něco víc pikantnějšího a z Azurového pobřeží se přesunout do vedlejšího Španělska. Kombinace brambor, choriza a harissa pasty se ukázala jako skvělá volba, kterou ocení i lidi, kteří na salát a nedejbože zeleninu fakt nejsou. Vůně choriza a chilli papriček Vás prostě jednoduše učaruje.
Recept


12-15 kousků malých nových brambor
1 červená cibule
1 balení cherry rajčat
1 červená paprika
1 hrst špenátu
3 lžíce harissy (recept na domácí najdete zde)
1 chorizo
1 - 2 lžíce olivového oleje
Šťáva z půlky citrónu
Mořská sůl a pepř

Postup


Nové brambory pouze důkladně umyji a i se slupkou je dám vařit do měkka. 

Mezitím si na větší pánvi rozpálím asi lžíci olivového oleje a dám na ni osmahnout chorizo, které jsem si nakrájela na tenká kolečka.  

Jakmile jsou brambory hotové, sliju je a ještě teplé nakrájím na menším kousky. Ty vhodím do pánve k chorizu, přidám harissu a vše dobře promíchám. Nechám chvíli osmahnout než se uvolní všechny vůně a sejmu z ohně.

Zeleninu a cibuli si nakrájím na kousky a smíchám s trochu zchladlými bramborami. 

Salát dochutím solí, pepřem, šťávou z citrónu a pokud je potřeba, tak ještě přidám i trochu olivového oleje.

Žádné komentáře: